SYSTEMY DETEKCJI GAZÓW

Kraków, Niepołomice i okolice

Jesteś tutaj:

CO OFERUJEMY?

Ulatniający się gaz, może okazać się cichym zabójcą. Dlatego polecamy ubezpieczyć się w czujniki detekcji gazów, które znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa w domu lub firmie. Zasada ich działania opiera się na ciągłym monitorowaniu stężenia gazu w pomieszczeniu. Gdy czujnik wykryje przekroczenie norm – uruchamia alarm. Oferujemy czujniki autonomiczne oraz takie, które możemy podłączyć do nadrzędnego systemu alarmowego lub systemu automatyki. Systemy te są w stanie zaalarmować osoby znajdujące się w pobliżu zagrożonego obszaru oraz uruchomić odpowiednie funkcje, np. wietrzenia budynku.

W zakresie instalacji systemów detekcji gazów bazujemy na systemach i urządzeniach firm takich jak: Gazex, Hekato.

SYSTEMY DETEKCJI GAZÓW - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FPI?

Wieloletnie doświadczenie zebrane podczas współpracy z wiodącymi producentami, pozwala nam każdorazowo zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są wykonane przez nas realizacje. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych (mieszkania, domy, wspólnoty mieszkaniowe), jak i instytucji oraz firm.

Systemy detekcji gazów – montaż w Krakowie i okolicach

Działamy głównie na terenie Małopolski (Kraków, Niepołomice, Kłaj, Proszowice, Bochnia, Brzesko, Wieliczka, Skawina, Dobczyce, Gdów), ale w razie zainteresowania realizujemy także zlecenia na terenie całej Polski.

Ponad 10 lat doświadczenia w branży

Doradzamy Projektujemy Montujemy

Możliwość zawarcia umowy serwisowej

Stale poszerzamy naszą wiedzę techniczną

BEZPŁATNA WYCENA
SYSTEMÓW DETEKCJI GAZÓW

SYSTEMY DETEKCJI GAZÓW – CZY WARTO?

Gromadzenie się niebezpiecznych gazów w pomieszczeniach stanowi wysokie zagrożenie dla zdrowia, a bardzo często również i życia użytkowników całego budynku. Dlatego też nowoczesne systemy ochrony mienia uwzględniają technologię, która zapewnia optymalne bezpieczeństwo i skuteczną detekcję gazów.

Czym jest system detekcji gazu?

Powyższym terminem określa się kompleksowe połączenie grupy urządzeń odpowiedzialnych za monitorowanie i wykrycie potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub życia spowodowanego obecnością niebezpiecznych substancji gazowych. W większości przypadków systemy detekcji gazów są wykorzystywane w garażach podziemnych, zamkniętych parkingach czy kotłowniach, które stanowią miejsca potencjalnego ryzyka zatruciem przez gaz ziemny, tlenek węgla (CO – czad) czy gazol (LPG – propan-butan). Warto wiedzieć, że urządzenia zajmujące się monitoringiem pomieszczeń mogą być zintegrowane z systemem SSP (sygnalizacji przeciwpożarowej) i stanowić dodatkowy element ochrony zasobów ludzkich i materialnych.

Systemy detekcji gazów – jak działają?

Praca systemu detekcji gazu obejmuje czasową lub ciągłą analizę obiektu pod kątem obecności substancji chemicznych. Ważne jest, aby urządzenia umożliwiały precyzyjną analizę obszaru. W tym celu niezbędne jest uprzednie sprawdzenie miejsca instalacji, a następnie dobranie właściwych czujników. Nowatorskie systemy monitoringu i wykrywania substancji gazowych wykorzystują detektory:

  • katalityczne
  • elektrochemiczne
  • półprzewodnikowe
  • infra-red (podczerwień)

Drugim istotnym elementem w systemach detekcji gazu są moduły sterujące, które odbierają, przechowują i analizują dane pozyskiwane przez czujniki. Wykrycie potencjalnego zagrożenia powoduje wygenerowanie odpowiedniego impulsu i przekazanie go do urządzeń wykonawczych czyli alarmów (akustycznych, optycznych i mieszanych).

W niektórych przypadkach systemy detekcji gazów działają nierozerwalnie z systemem sygnalizacji pożarowej. Dzięki temu organizacja akcji ratowniczej może być znacznie szybsza. Co więcej, niebezpieczeństwo może zostać pokonane już w pierwszych etapach rozwoju. Dlatego też system detekcji gazu niejednokrotnie powoduje aktywację:

  • systemów wentylacji i przewietrzania
  • urządzeń odpowiedzialnych za oddymianie pomieszczeń
  • automatycznych wyjść ewakuacyjnych (np. bram lub drzwi).

Systemy detekcji gazów – co warto wiedzieć o instalacji?

Decyzję o montażu systemu, który dokonuje detekcji gazów w pomieszczeniach, należy poprzedzić dokładnym sprawdzeniem miejsca stanowiącego punkt do instalacji czujników. W budynkach można spotkać wiele potencjalnych czynników podwyższających ryzyko nieprawidłowej pracy urządzenia i wywołania fałszywego alarmu. Sytuacja ta jest niedopuszczalna w przypadku ochrony życia ludzkiego – kontrola przeciwpożarowa obiektu musi działać niezawodnie. W tak istotnych sprawach należy zadbać, aby funkcjonowanie systemu detekcji gazu było wolne od pomyłek i umożliwiało dokładny monitoring obszaru, który jest objęty ewentualnym ryzykiem.

Co zatem należy sprawdzić? Miejsce potencjalnego montażu urządzeń zapewniających wykrycie niebezpieczeństwa gazowego należy przeanalizować pod kątem planu architektonicznego budynku, częstych zmian temperatury, drożności wentylacji, występowania niestandardowych warunków (np. poziomu zapylenia czy wilgotności powietrza), rodzaju przetrzymywanych dóbr materialnych oraz aktualnego systemu ogrzewania. Choć system detekcji gazu jest wymagany w praktycznie każdym obiekcie, to jednak nie każde pomieszczenie nadaje się do jego instalacji.

Zapewniamy fachowy montaż systemu detekcji gazów na terenie województwa małopolskiego. Realizujemy zlecenia zarówno w dużych miastach (np. Kraków), jak i w mniejszych miejscowościach (np. Bochnia, Skawina, Niepołomice czy Wieliczka). Usługa profesjonalnej instalacji obejmuje również wycenę pracy oraz wybór odpowiedniego sprzętu. W ramach współpracy oferujemy też korzystne warunki w zakresie aktualizacji urządzeń (np. bazy danych centrali systemowej) i konserwacji.

Systemy detekcji gazów wymagają fachowego montażu, dlatego warto wybrać sprawdzoną firmę! Zapraszamy do kontaktu! 

KONTAKT

Zadzwoń do nas…

…lub napisz. Skontaktujemy się z Tobą