NAPĘDY DO BRAM

Kraków, Niepołomice i okolice

Jesteś tutaj:

CO OFERUJEMY?

Oferujemy automatyczne napędy do bram i drzwi to kompleksowe rozwiązania zwiększające wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. To niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu. Instalując tego rodzaju napęd do bramy, jesteśmy w stanie otwierać każdą bramę bez konieczności wysiadania z auta.

Nasza oferta to inteligentne rozwiązania do różnych typów bram i drzwi, mowa tutaj między innymi o bramach przesuwnych, skrzydłowych, uchylnych, a także drzwiach automatycznych. Niezależnie od tego jaką konstrukcje posiada brama, jesteśmy w stanie dopasować do niej odpowiedni system napędowy.

Jakie występują rodzaje napędów do bram?

W dziedzinie szeroko pojętej automatyki bramowej możemy wyróżnić kilka rodzajów napędów, w których każdy jest dopasowany do konkretnego rodzaju bramy. Sprawdźmy!

Jakie są najpopularniejsze rodzaje napędów do bram?

Napędy do bram przesuwnych – jak sama nazwa wskazuje mają zastosowanie w bramach przesuwnych, tutaj skrzydło bramy przesuwa się wzdłuż prowadnic. Tego rodzaju napędy stosowane są ze względu na oszczędność miejsca i posiadają precyzyjne silniki elektryczne, najczęściej zintegrowane z innymi systemami kontroli ruchu.

Napędy do bram skrzydłowych – mają zastosowanie w tradycyjnych bramach dwuskrzydłowych i wykorzystują zaawansowane technologie związane z wykrywaniem ruchu obiektów oraz z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa. Napędy te napędzają ruch obu skrzydeł bramy i mają na celu zapewnić płynne otwieranie i zamykanie bramy dwuskrzydłowej.

Napędy do bram uchylno-skrzydłowych – systemy mające zastosowanie przy bramach, które obracają się wokół osi pionowej. W naszej ofercie znajdziesz napędy dostosowane do tego rodzaju bram, są one wyposażone w nowoczesne systemy kontroli ruchu dla zachowania zwiększonego bezpieczeństwa.

Jakie zabezpieczenia stosowane są we współczesnych napędach do bram?

Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem, który wpływa na rozwój automatyki do bram. Nowoczesne systemy są wyposażone w różnorodne mechanizmy zabezpieczające, do jakich zalicza się przede wszystkim czujniki ruchu, fotokomórki oraz systemy zabezpieczające przed zgnieceniem. Wszystkie tego rodzaju zabezpieczenia mają za zadanie wczesne wykrywanie obiektów znajdujących się na obszarze otwierania i zamykania bramy, dzięki czemu w łatwy sposób można zapobiec kolizjom i potencjalnym uszkodzeniom. Montując wybrany rodzaj napędu do bramy u klienta, robimy wszystko, aby korzystanie z bramy było nie tylko wygodne i komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.

Napędy do bram – jakich systemów i urządzeń używamy ?

W zakresie instalacji napędów bram bazujemy na systemach i urządzeniach firm takich jak: BFT, Came, Beninca.

NAPĘDY DO BRAM MONTAŻ - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FPI?

Wieloletnie doświadczenie zebrane podczas współpracy z wiodącymi producentami, pozwala nam każdorazowo zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są wykonane przez nas realizacje. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych (mieszkania, domy, wspólnoty mieszkaniowe), jak i instytucji oraz firm.

Montaż napędów do bram – Kraków i okolice [ automatyka do bram Kraków  oraz napędy do bram Kraków]

Działamy głównie na terenie Małopolski (Kraków, Niepołomice, Kłaj, Proszowice, Bochnia, Brzesko, Wieliczka, Skawina, Dobczyce, Gdów), ale w razie zainteresowania realizujemy także zlecenia na terenie całej Polski.

Ponad 10 lat doświadczenia w branży

Doradzamy Projektujemy Montujemy

Możliwość zawarcia umowy serwisowej

Stale poszerzamy naszą wiedzę techniczną

NASZE REALIZACJE

BEZPŁATNA WYCENA
INSTALACJI AUTOMATYKI DO BRAM

PRZEKONAJ SIĘ O ZALETACH AUTOMATYKI DO BRAM!

To, co kiedyś wydawało się prawdziwym luksusem dziś stanowi swego rodzaju standard! Coraz więcej osób planujących budowę domu decyduje się na ogrodzenie własnej posesji i montaż bramy zawierającej automatyczny napęd. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Co sprawia, że automatyka do bram jest znacznie lepszym wyborem aniżeli bramy w klasycznej formie?

Napędy do bram Kraków – dlaczego warto?

Inwestycja w bramę z automatyką stanowi równoczesne połączenie komfortu z dodatkowym bezpieczeństwem. Z jednej strony bez żadnych problemów można wjechać lub wyjechać na posesję bez wychodzenia z pojazdu, co w niektórych sytuacjach (np. ulewnego deszczu czy niezwykle porywistych podmuchów zimnego wiatru) stanowi prawdziwe udogodnienie. Z drugiej strony brama otwierająca się dzięki automatycznemu napędowi nie stwarza ryzyka kradzieży kluczyków ze stacyjki – takie problemy niestety mają dość często miejsce w przypadku dużych miast i okolic (np. Krakowa, Niepołomic, Bochni czy Skawiny).

Warto też wspomnieć, że nowoczesne bramy na pilota są wyposażone w szereg udogodnień zapewniających wygodniejsze korzystanie z urządzenia. Jednym z przykładów może być instalacja systemu fotokomórek, który zwiększa bezpieczeństwo ludzi (np. dzieci pojawiających się w momencie zamykania bramy) oraz kierowców i samochodów (m.in. ograniczając szansę na uderzenie bramy w nadjeżdżający pojazd). Innymi i równie wartymi przemyślenia modyfikacjami są:

  • połączenie z systemami alarmowymi i monitoringiem wizyjnym,
  • zamontowanie sygnalizatorów ostrzegawczych np. pulsującej lampy czy generatora dźwięków,
  • zapasowy akumulator, który pozwoli na awaryjne zasilanie w przypadku przerwy w dostawie prądu lub uszkodzenia bramy,
  • Moduł pozwalający na zdalne sterowanie bramą przy pomocy smartphone z dowolnego miejsca.

Czy automatyczny napęd można zamontować do każdej bramy?

W dobie dzisiejszych czasów wybór automatyki do bram jest znacznie częstszy aniżeli starych, prostych rozwiązań. Najlepszym dowodem jest fakt, że część osób decyduje się na montaż automatycznego napędu w starszych bramach wjazdowych i zaadaptowanie ich do nowoczesnych rozwiązań. Warto jednak wcześniej skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Niejednokrotnie konstrukcja starszych modeli bram wymaga lekkiej modernizacji w celu dopasowania do napędu bramy przesuwnej lub siłowników bramy rozwiernej ( w tym automatyka i napęd do bramy dwuskrzydłowej ).

Automatyka do bram ( Kraków i okolice ) stanowi już swego rodzaju standard w obecnej rzeczywistości. Wjazdy na prywatne posesje, niektóre przedsiębiorstwa, garaże lub podziemne parkingi praktycznie w większości przypadków wykorzystują bramy z automatyką. Istnieje kilka najczęściej wykorzystywanych rodzajów bram wjazdowych z napędami:

  • rozwierane, czyli tzw. skrzydłowe (w tym np. bramy dwuskrzydłowe) ,
  • przesuwne, czyli tzw. jednoskrzydłowe – poruszają się równolegle do ogrodzenia z uwagi na obecność jednego słupka prowadzącego i jednego słupka utrzymującego skrzydło w pionie. Wśród nich wyróżniamy dwa pomniejsze typy: samonośne i szynowe,
  • coraz częściej stosuje się również napędy do furtek.

Bramy z napędem mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, ale większość producentów decyduje się na stal z uwagi na dużą stabilność i sztywność dla skrzydeł. Niejednokrotnie oprócz samej stali wykorzystywane są dodatki drewna bądź tworzywa sztucznego.

Napędy do bram – co jeszcze należy wiedzieć o bramach z automatycznym napędem?

Otworzenie bramy z automatyką wymaga użycia specjalnego pilota, który w większości przypadków działa już z dystansu liczącego ok 200 metrów. Centrala sterująca bramą jest wyposażona w antenę odbierającą sygnał z dużej odległości, co stanowi prawdziwą wygodę i nie wymaga czekania przed wjazdem. Najwyższej klasy automatyka do bram Kraków, Wieliczka, Niepołomice – zapytaj o specjalną ofertę dla firm.

W kwestii samego napędu do bramy, należy pamiętać, że dobór jest uwarunkowany od ciężaru i częstotliwości pracy bramy – w przypadku częstej eksploatacji warto od razu zainwestować w mniej zawodny sprzęt, który pozwoli na dłuższą żywotność całego systemu i zmniejszy ryzyko ewentualnych usterek. Te natomiast można naprawić przy pomocy fachowego serwisu, który z pewnością pozwoli uporać się z problemem. Najlepsze napędy do bram Kraków i okolice !!!

Szukasz profesjonalnej firmy do montażu automatyki do bram? Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

Zadzwoń do nas…

…lub napisz. Skontaktujemy się z Tobą