AUTOMATYKA BUDYNKOWA Kraków i okolice – MONTAŻ

Kraków, Niepołomice i okolice

Jesteś tutaj:

CO OFERUJEMY?

Dzięki zastosowaniu systemów automatyki w budynkach, jesteśmy w stanie dostosować pracę urządzeń i inne parametry stawiane w wymogach przez zarządcę. Dla właściciela czy dzierżawcy to komfort użytkowania i realne obniżenie kosztów eksploatacji budynku.

MONTAŻ AUTOMATYKI BUDYNKOWEJ - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FPI?

Wieloletnie doświadczenie zebrane podczas współpracy z wiodącymi producentami, pozwala nam każdorazowo zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są wykonane przez nas realizacje. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych (mieszkania, domy, wspólnoty mieszkaniowe), jak i instytucji oraz firm.

Automatyka budynkowa – montaż w Krakowie i okolicach

Działamy głównie na terenie Małopolski (Kraków, Niepołomice, Kłaj, Proszowice, Bochnia, Brzesko, Wieliczka, Skawina, Dobczyce, Gdów), ale w razie zainteresowania realizujemy także zlecenia na terenie całej Polski.

Ponad 10 lat doświadczenia w branży

Doradzamy Projektujemy Montujemy

Możliwość zawarcia umowy serwisowej

Stale poszerzamy naszą wiedzę techniczną

BEZPŁATNA WYCENA INSTALACJI
INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW AUTOMATYKI

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU – PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH CZTERECH ŚCIANACH

Technologia przeniknęła praktycznie do wszystkich sfer codziennego życia. Optymalizacja codziennych obowiązków i dodatkowy komfort dzięki nowoczesnym urządzeniom są odczuwalne na każdym kroku. To, co jeszcze kiedyś wydawało się marzeniem, dziś powoli staje się standardem. Mowa o systemach automatyki budynkowej, które są coraz częstszym elementem wyposażenia w domach.

Czym jest system inteligentnego domu?

Powyższy termin może kojarzyć się z niezwykle futurystyczną wizją, która dotychczasowo występowała w filmach i powieściach z gatunku science fiction. W rzeczywistości przyszłość ma miejsce tu i teraz, a producenci nowoczesnych urządzeń technologicznych dążą do zintegrowania ich działania. Co nazywamy systemem automatyki budynkowej? To wszelkiego rodzaju czujniki, centrale, moduły lub gotowe programy pozwalające na zdalne (tj. bezprzewodowe) sterowanie z poziomu aplikacji znajdującej się np. w telefonie komórkowym.

Brzmi nieprawdopodobnie, ale dzisiejsze rozwiązania technologiczne umożliwiają adaptację domu pod konkretne potrzeby domowników. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzają cenny czas oraz nie muszą poświęcać zbyt wiele uwagi np. na włączenie konkretnego urządzenia – większość nowoczesnych inteligentnych domów pozwala na pełną automatyzację działania, także w zakresie programowania godzinowego (tj. uruchamiania i funkcjonowania urządzenia w konkretnych porach dnia). Choć instalacja nowoczesnej automatyki budynkowej jest kojarzona z dużymi miastami (np. inteligentny dom Kraków), to coraz częściej mieszkańcy mniejszych miejscowości (np. Niepołomice) decydują się na jej montaż we własnych posiadłościach.

Automatyka budynkowa a podejście ekologiczne

Decydując się na instalację systemu automatyki budynkowej, stawiamy na wygodę oraz nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu w sposób świadomy wpływamy na kontrolę zużycia energii w przypadku poszczególnych systemów: grzewczego oraz klimatyzacyjnego. Inteligentny dom to inteligentne zarządzanie energią, dostosowane do potrzeb poszczególnych użytkowników oraz automatyczne wyłączanie nieużywanych urządzeń czy planowe sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym.

Dodatkowo wykorzystanie energii odnawialnej pozwala na ekologiczne podejście w automatyce budynkowej. Systemy tego rodzaju doskonale współpracują z panelami fotowoltaicznymi oraz kolektorami słonecznymi, wykorzystując energię z odnawialnych źródeł, a tym samym redukując emisję gazów cieplarnianych i wpływając na ochronę środowiska naturalnego. W kwestii podejścia ekologicznego, systemy automatyzacji budowlanej pomagają także gospodarkę wodną.

Dzięki możliwości inteligentnego zarządzania nawadnianiem ogrodu czy kontroli zużycia wody podczas korzystania z różnych urządzeń w domu, przyczyniamy się do ograniczenia marnowania tego naturalnego zasobu.

Automatyka budynkowa Kraków, Niepołomice – zalety i zastosowanie.

Dziś praktycznie każda sfera życia domowego może zostać opatrzona terminem „smart”. Instalacja systemu automatyki budynkowej pozwala spełnić różne potrzeby domowników. Oto kilka przykładowych korzyści, które można uzyskać po wprowadzeniu nowoczesnej technologii do własnego domostwa.

Automatyka budynkowa – bezpieczny i inteligentny dom

Zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa dla rodziny jest jednym z najczęstszych powodów decyzji o instalacji systemu inteligentnego domu. Aplikacje pozwalają na zintegrowanie rozmaitych urządzeń odpowiedzialnych za ochronę domowników i ograniczenie ryzyka niefortunnych wypadków. System automatyki budynkowej może być z łatwością połączony z monitoringiem wizyjnym, co umożliwia mieszkańcom kontrolę dziecka w jego pokoju oraz dokładniejszą obserwację terenu otaczającego posesję (dzięki czemu szansa na włamanie jest jeszcze mniejsza). To jednak nie koniec! Inteligentne domy zapewniają kompatybilność m.in. z systemami alarmowymi (czujniki dymu i gazu) czy roletami antywłamaniowymi! Przekonaj się o kompleksowym systemie ochrony posiadłości, zwłaszcza gdy jesteś w podróży. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w dużych miastach (np. Kraków) lub jego okolicach (np. Niepołomice czy Skawina) gdzie ryzyko popełnienia przestępstwa jest znacznie większe.

Jak można zoptymalizować zużycie energii za pomocą automatyki budynkowej?

Decydując się na systemy automatyki budynkowej, mamy bezpośredni wpływ na optymalizację zużycia energii, dzięki czemu zyskujemy wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych. Dzięki wspomnianej optymalizacji zużycia energii możemy w sposób inteligentny zarządzać oświetleniem, poprzez automatyczne regulowanie jasności światła w zależności od natężenia światła zewnętrznego, dzięki czemu wyraźnie ograniczymy zużycie energii elektrycznej w budynku.

Za pomocą inteligentnych systemów automatyki budynkowej możemy również zarządzać systemami klimatyzacyjnymi oraz grzewczymi, dostosowując temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach zgodnie z indywidualnymi preferencjami mieszkańców oraz wcześniej ustalonym harmonogramem dnia.
Instalacja systemu automatyki budynkowej pozwala również na zdalne zarządzanie energią oraz programowanie w systemie godzinowym i sezonowym, dzięki czemu w pełni można kontrolować i regulować zużycie energii. Wszystkie tego rodzaju działania przyczyniają się do zwiększenia świadomości i efektywności w zakresie korzystania z energii.

Automatyka budynkowa. Oświetlenie

Decydując się na montaż automatyki budynkowej można w prosty sposób sterować oświetleniem domu oraz całej posesji. Mieszkańcy dzięki aplikacji mogą m.in. ustawić automatyczne wyłączanie lamp ogrodowych nad ranem lub odpowiednio zaprogramować czujniki włączania światła gdy ktoś znajduje się w pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w dużym stopniu ograniczyć rachunki za prąd – system inteligentnego domu zadba o przygotowanie domu do nocy i pomoże walczyć z uciążliwym zapominaniem o wyłączeniu świateł.

Automatyka budynkowa. Komfort w codziennym życiu

Wiele osób postanawia wykorzystać system automatyki budynkowej w celu usprawnienia wykonywania codziennych obowiązków. Sterowanie urządzeniami RTV, AGD i szeregiem innych przedmiotów przy pomocy aplikacji w smartfonie zapewnia niesamowity komfort. Za przykład mogą posłużyć:

  • otwieranie bram lub furtek bez konieczności wychodzenia z domu
  • włączenie robota sprzątającego lub pralki z innego pomieszczenia
  • automatyzacja urządzenia do oczyszczania powietrza w pokojach
  • głosowe włączenie zestawu kina domowego i rozpoczęcie seansu bez wstawania z kanapy
  • regulowanie temperatury pomieszczenia poprzez klimatyzację (która zostaje wyłączona przy otworzeniu okna!)

Inteligentny dom i ogród w Krakowie, Niepołomicach i okolicach

Producenci automatyki budynkowej nie mogli zapomnieć o osobach posiadających mniejsze bądź większe ogrody. W inteligentnym domu nie może zabraknąć miejsca na tzw. smart garden, który pozwoli zadbać o rośliny i ułatwi ich pielęgnację. W jaki sposób? Idealnym rozwiązaniem okaże się zintegrowanie zraszaczy z czujnikami wilgotności – umożliwią ograniczenie ryzyka zalania kwiatów i innych roślin, a także rozsądne zużycie wody. Program automatycznego podlewania jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób będących poza domem – przygotowanie harmonogramu umożliwi zachowanie optymalnego poziomu nawodnienia w uprawach. Z kolei osoby posiadające baseny ogrodowe mogą wykorzystać czujniki temperatury. System inteligentnego domu zadba o dostosowanie temperatury wody do potrzeb domowników i pozwoli na relaks o każdej porze roku!

Automatyka budynkowa (Kraków, Niepołomice, Wieliczka..) wymaga zastosowania profesjonalnych rozwiązań. Z tego względu warto zaufać sprawdzonej firmie. Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

Zadzwoń do nas…

…lub napisz. Skontaktujemy się z Tobą