ANTENY TV - SAT i DVB-T

Kraków, Niepołomice i okolice

Jesteś tutaj:

CO OFERUJEMY?

Oferujemy profesjonalny montaż, instalację, serwis, konserwację modernizację oraz wymianę instalacji zarówno satelitarnych, jak i naziemnych. W ramach naszych usług obsługujemy sprzęt wszystkich popularnych nadawców.

MONTAŻ ANTEN SATELITARNYCH I NAZIEMNYCH KRAKÓW - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FPI?

Wieloletnie doświadczenie zebrane podczas współpracy z wiodącymi producentami, pozwala nam każdorazowo zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są wykonane przez nas realizacje. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych (mieszkania, domy, wspólnoty mieszkaniowe), jak i instytucji oraz firm.

Montaż anten Kraków i okolice

Działamy głównie na terenie Małopolski (Kraków, Niepołomice, Kłaj, Proszowice, Bochnia, Brzesko, Wieliczka, Skawina, Dobczyce, Gdów), ale w razie zainteresowania realizujemy także zlecenia na terenie całej Polski.

Ponad 10 lat doświadczenia w branży

Doradzamy Projektujemy Montujemy

Możliwość zawarcia umowy serwisowej

Stale poszerzamy naszą wiedzę techniczną

BEZPŁATNA WYCENA USŁUG

MONTAŻ ANTEN DVB-T I SATELITARNYCH W KRAKOWIE, NIEPOŁOMICACH I OKOLICACH

Telewizja jest jedną z najpopularniejszych form rozrywki i środków masowego przekazu. Na przestrzeni lat technologia związana z transmisją naziemną i satelitarną uległa niesamowitemu rozwojowi, ale dla wielu osób instalacja anteny TV wciąż stanowi niemałe wyzwanie.

Co warto wiedzieć o instalacji anteny satelitarnej?

Choć dla wielu osób może wydawać się to błahostką, to w rzeczywistości poprawny montaż anteny satelitarnej nie należy do prostych zadań. Decyzja o samodzielnej instalacji sprzętu często prowadzi do popełnienia rażących pomyłek, które koniec końców skutkują np. niedostateczną jakością odbieranego obrazu telewizyjnego, kiepskim połączeniem z odbiornikiem czy całkowitym brakiem sygnału. Dlatego też warto wiedzieć o kilku istotnych kwestiach, które mogą przydać się przed rozpoczęciem wszelkich prac związanych z zamontowaniem anteny.

Wybór odpowiedniej anteny TV

Dla osób niezorientowanych w temacie niemal każda antena telewizyjna wygląda identycznie. Na pierwszy rzut oka większość modeli prezentuje się podobnie. Brak dostrzegalnych różnic w częściach dla różnych typów anten to niesamowicie częsty problem. W rzeczywistości rodzaj anteny jest niesamowicie istotny dla uzyskania pożądanego efektu – dlatego też w pierwszej kolejności warto ustalić:

  • rodzaje odbieranych stacji telewizyjnych,
  • liczbę odbieranych programów (analogowych i cyfrowych),
  • liczbę satelitów, które mają być przyporządkowane do anteny.

Na tej podstawie można dokonać wyboru właściwego rodzaju anteny TV. Wśród nich wyróżnia się anteny satelitarne oraz anteny naziemne (np. anteny DVB-T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej). Warto też wspomnieć o ważnej roli wielkości anteny telewizyjnej. Większy rozmiar urządzenia umożliwia znacznie lepszy odbiór sygnału, ale wiąże się ze znacznie większym poziomem trudności w zakresie montażu.

Wybór właściwego konwertera do anteny satelitarnej

Oprócz doboru odpowiedniej anteny TV SAT nie można zapominać o konwerterze. Jego zadaniem jest odbiór sygnału z nadajników satelitarnych, który zostaje odbity od czaszy anteny. Dobór konwertera jest uzależniony od liczby dekoderów, które mają być podłączone do montowanej anteny. Producenci oferują od jedno- do ośmiowyjściowych konwerterów. W ofercie są dostępne również konwertery quattro przeznaczone do instalacji z multiswitchem.

Dobór prawidłowego uchwytu

Montaż anteny satelitarnej lub naziemnej nie byłby kompletny bez odpowiedniego uchwytu. Sposób mocowania anteny TV jest uzależniony od rodzaju powierzchni, która ma posłużyć za miejsce do instalacji. Zakładanie anten na barierkach balkonowych, ścianach domu, dachach czy masztach wymaga wykorzystania zupełnie innego sprzętu. Co więcej, uchwyt należy też dobrać pod kątem długości. Najlepszym wyborem okażą się produkty, które pozwolą na dowolne ustawienie anteny oraz zapewnią jej solidne przymocowanie.

Inne istotne kwestie związane z montażem anteny TV

  • Zapewnienie niezbędnych przewodów i wtyczek
  • Przygotowanie odpowiednich narzędzi do instalacji
  • Precyzyjne ustawienie czaszy anteny oraz podłączenie do odbiornika TV
  • Uprzednie sprawdzenie warunków atmosferycznych (anteny satelitarne nie mogą być montowane w deszczu lub przy dużej wilgotności powietrza)

Profesjonalny montaż anten TV Kraków i okolice – dlaczego warto skorzystać?

Samodzielny montaż anteny TV często okazuje się trudnym zadaniem. Z całą pewnością może pochłonąć dużą ilość czasu, niepotrzebnie wydanych pieniędzy i nerwów. Brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności oraz niedostateczna ilość sprzętu to zdecydowanie dobre powody, aby skorzystać z naszych usług profesjonalnej instalacji anten TV.

Specjaliści zrealizują cały proces od początku do końca – począwszy od doboru anteny i konwertera, przez określenie najlepszego miejsca do lokalizacji urządzeń, a skończywszy na ich połączeniu z odbiornikiem. Fachowcy odpowiedzialni za montaż anten satelitarnych i naziemnych posiadają niezbędne narzędzia do instalacji. Potwierdzeniem wieloletniego doświadczenia i umiejętności są zrealizowane projekty – w dużych miastach (np. Krakowie) i w mniejszych miejscowościach (np. Niepołomice, Bochnia czy Skawina). Wykonujemy usługi zarówno dla indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorstw.

 

Szukasz sprawdzonej firmy do montażu anten w Krakowie i okolicach? Zapraszamy do kontaktu!

KONTAKT

Zadzwoń do nas…

…lub napisz. Skontaktujemy się z Tobą